Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas
© 2018 Visos teises saugomos
Sprendimas: webmanija.lt
SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖ BAIGĖSI – MOKYMOSI ŽAVESYS IŠLIKO (2017-12-02 00:00:00)

Praėjusią savaitę (lapkričio 20-26 d.) jau aštuonioliktąjį kartą Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius kurti MOKYMOSI šventę. Visi besimokantys suaugusieji, susibūrę į suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ renginius, turėjo galimybę pajusti, kokias galias suteikia mums mokymasis, kur slypi mokymosi žavesys.

Nuotraukos

Susitikimas su Eugenijumi Šalčiu

Tauragės suaugusiųjų mokymosi centre pagrindiniu suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo renginiu tapo susitikimas su ,,Tauragės Metų Žmogumi 2016", eilėraščių knygos ,,Grojimas šukomis" autoriumi, Tauragės radijo žurnalistu Eugenijumi Šalčiu. Šį susitikimą suorganizavo bibliotekininkė Vitalija Jančauskienė ir direktoriaus pavaduotoja Neringa Orentienė. Sveikinimo žodį suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo proga tarė SMC direktorė Ona Sturonienė.

 SMC bendruomenė ne tik mėgavosi paties autoriaus, puikaus skaitovo, skaitomais nuotaikingais, šmaikščiais eilėraščiais, bet ir pabandė patys paskaityti jo eilių. Poetas nuoširdžiai papasakojo apie savo kūrybinį kelią, eilėraščių knygos ,,Grojimas šukomis“ gimimą, pakvietė atvykti paklausyti jo eilių ir į Tauragės kultūros centrą Naujųjų išvakarėse.

Atvira integruota matematikos - biologijos pamoka

Pirmadienį vyko ir atvira integruota matematikos - biologijos pamoka ,,Dauginimasis. Lyties genetika“. Ją vedė biologijos mokytoja Aida Vaičiūnienė ir matematikos mokytoja Rasa Skrodenienė. Pamokos metu mokiniams buvo glaustai išdėstyta ir apibendrinta nauja medžiaga, po to sekė įdomios praktinės užduotys – apskaičiuoti, kiek kiaušinėlių subręsta moters kiaušidėse per metus ir per visą gyvenimą, taip pat kiek vyro sėklidėse subręstą spermatozoidų per metus ir per visą gyvenimą. Mokiniai puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis bei išsiaiškino, kas nulemia vaisiaus lytį.

Netradicinė lietuvių kalbos pamoka

Antradienį mokinių laukė netradicinė lietuvių kalbos pamoka ,,Knyga ir gyvas kūrėjo žodis kūrybiškumo ugdymui“. Pamokos pradžioje mokytoja (šių eilučių autorė) pateikė žymių žmonių minčių apie knygą, jos naudą formuojantis asmenybei. Pamokoje dalyvavo dvi poetės, literatų klubo ,,Žingsniai“ narės, dirbančios SMC: lietuvių kalbos mokytoja Zita Jarašūnienė ir raštinės vedėja Vida Mikalauskienė. Abi kūrėjos pasidalijo mintimis apie savo kūrybą, paskaitė iš širdies plaukiančių eilių. Apibendrinus pamoką mokiniai turėjo išsakyti savo požiūrį į kūrybą, įvardyti perskaitytas knygas, iš kurių semiasi kūrybinio įkvėpimo.

Pamoka Tauragės krašto muziejuje

Trečiadienį pirmoji pamoka vyko Tauragės krašto muziejuje. Tai integruota geografijos, istorijos užsienio kalbų (rusų, anglų) pamoka ,,Tauragės rajono saugomi gamtos paminklai. Piliakalnių ir aplinkinių vietovių archeologiniai radiniai“. Pamokos pradžioje geografijos mokytoja Danutė Paulienė paskelbė pamokos tikslą ir uždavinius bei pateikė integruotas užduotis, kurias mokiniai turės atlikti išklausę muziejaus darbuotojo pasakojimo. Mokiniai ne tik išgirdo, bet ir savo akimis pamatė muziejaus stenduose daugybę archeologinių radinių, sužinojo, kur jie buvo naudojami ir kokiose vietovėse rasti. Įdomiausia buvo išgirsti piliakalnių atsiradimo istorijų, o smagiausia – savo rankomis formuoti piliakalnį iš specialios stende esančios medžiagos.

Atvira integruota chemijos-fizikos ir atvira etikos pamoka

Po įsimintinos pamokos Tauragės krašto muziejuje sugrįžusių į mokyklą mokinių jau laukė chemijos ir fizikos mokytojos Virginija Motėkaitienė ir Jolanta Kiūdienė, kurios vedė atvirą integruotą chemijos – fizikos pamoką ,,Radiacija. Jos poveikis žmogaus organizmui ir aplinkai“. Pasiskirstę į tris komandas mokiniai dalyvavo viktorinoje, pademonstruodami savo žinias apie radiaciją, po to žiūrėjo sukrečiantį filmą ,,Černobilis po 10 metų“.

Atviroje etikos pamokoje ,,Galimybė rinktis. Mokausi iš filmo“ mokytoja Rita Gudauskienė pakvietė mokinius įsijausti į filme suvaidintas situacijas, išsakyti savo nuomonę ir įsitikinti, jog visada turime galimybę rinktis.

,,Piliakalniai – pilys - piliečiai“

Ketvirtadienis – pati turtingiausia renginių diena. Ji prasidėjo atvira integruota dailės, IT, geografijos, lietuvių k. matematikos, muzikos ir technologijų pamoka ,,Piliakalniai – pilys - piliečiai“, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams paminėti. Pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja Zita Jarašūnienė, pasipuošusi tautiniu kostiumu; tautinį kostiumą pristatė technologijų mokytojai Danguolė Juozaitienė ir Vidas Galbogis, jiems talkino Tauragės folklorinio ansamblio ,,Radasta“ vadovė Lijana Kiltinavičienė kartu su savo kolektyvu bei padainavo keletą lietuvių liaudies dainų. Nepailstanti Lijana išmokė atpažinti įvairių Lietuvos regionų tautinius kostiumus, paaiškino, kaip rišti juostą, kaip būdavo atpažįstamas turtingas ar neturtingas žmogus, ištekėjusi ar netekėjusi mergina, ir kitų gudrybių.

Informacinių technologijų mokytojos Loreta Austrevičienė ir Rasa Šliažienė parodė savo kartu su mokiniais sukurtą filmą ir lankstinukus apie Tauragės rajono piliakalnius. Mokiniai sekė projekto metu išgirstas ir savo sukurtas sakmes apie piliakalnių atsiradimą, o Pagramančio krašto pasakotoja Birutė papasakojo savo sukurtą padavimą apie Tauragės vardo kilmę. Piliakalnių projektą apibendrino renginio svečias Linas Daubaras, Lietuvos gidų sąjungos prezidentas.

Tarptautinio projekto pagal Erasmus + programą ,,Miestas – draugiška aplinka verslumo ir kūrybiškumo vystymui“ koordinatorė, vokiečių kalbos mokytoja Rimutė Bandzinienė pristatė sėkmingai įgyvendinto projekto rezultatus, pasirūpino jo sklaida.

Edukacinės - kūrybinės dirbtuvės: ,,Žaviuosi, kuriu, galiu“

Kūrybinės dirbtuvės – tai paskutinis ir bene smagiausias suaugusiųjų mokymosi savaitės renginys, leidžiantis išlaisvinti vaizduotę, pasijusti tikru menininku. Nenuostabu, jog vos pajutę Kalėdų dvelksmą susidomime kalėdinių žaisliukų, snaigių bei gėlių gamyba, kad galėtume kuo gražiau išpuošti savo namus ar padovanoti paties pagamintą dovanėlę brangiam žmogui.

Tačiau didžiausio susidomėjimo šįkart sulaukė Kalėdinių namelių iš sausainių gamyba, kuriai vadovavo technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Vos tik paruošus ,,statybinį glaistą“ iš kiaušinių baltymų ir cukraus pudros, visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai kibo į darbą: pirmiausia ant sausainių glajumi piešė langus ir duris, rentė sienas, ,,statybiniu glaistu“ klijavo stogus, viską papuošė įvairiausiais pabarstukais. Netrukus ant stalų išsirikiavo gausybė pasakiškai gražių namelių. Daugiausiai jų pagamino Džordana, Ramūnas, Giedrė, Rima, Laisvūnė bei šeimyninis duetas Vanesa ir Lukas.

,,Auskim juostą tautiškumo Lietuvos 100-mečiui“

Įdomios, gal daugeliui net niekad neišbandytos veiklos pasiūlė Pagramančio  bibliotekininkė Virgina Bartušienė, projekto ,,Auskim juostą tautiškumo Lietuvos 100-mečiui“ autorė. Mat Tauragės SMC taip pat panoro įsijungti į šį projektą ir Lietuvos 100-mečiui padovanoti savo išaustą juostą.

Projekto autorė ir vykdytoja Virgina kartu su savo padėjėjomis kantriai mokė mokinius audimo paslapčių, kol pagaliau buvo pasiektas akivaizdus rezultatus. SMC technologijų mokytojos Danguolės Juozaitienės teigimu, šią pradėtą austi juostą ir toliau aus mūsų mokiniai iki pat 2018 metų vasario 16 dienos. Tai bus dovana mūsų valstybei jubiliejaus proga.

 

Norisi tikėti, kad suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ renginiai, suvirpinę ne vieno jos dalyvio širdį, sukūrė tikrą mokymosi šventę. Tikimės, kad mokymosi galia ir žavesys padės mokiniams sėkmingai užbaigti pirmąjį pusmetį ir kūrybiškai pasirengti egzaminams.

 

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Priedai:

Atgal...

Pamokų laikas
0.15:10 - 15:55
1.16:00 - 16:45
2.16:50 - 17:35
3.17:40 - 18:25
4.18:30 - 19:15
5.19:20 - 20:05
6.20:10 - 20:55