Kovo 23 d. Tauragės SMC vyko integruota chemijos, biologijos ir matematikos patyriminė pamoka ,,Vandens tyrimai“. Vandens tyrimų laboratorijoje buvo nustatyti šulinio ir tvenkinio vandens mėginių  bendrasis kietumas. Jei vandenyje yra daug kalcio, vadinasi jis yra labai kietas, tačiau tai pavojaus sveikatai nekelia, bet gadina karšto vandens sistemas: skalbimo mašinas, virdulius ir kt.

Taip pat greiti vandens tyrimai parodė pH vertę, fosfatus bei nitratus.  Žmogaus organizme nitratai virsta nitritais, galinčiais sukelti vėžį. Tiek amonio , tiek  nitritų padidėjusi koncentracija  yra svarbus vandens taršos fekalijomis indikatorius. Vandens tarša duoda didelius nuostolius ūkiui, pažeidžia ekologinę pusiausvyrą, kenkia žmonių sveikatai.

Mokiniai skaičiavo, kiek litrų geriamojo vandens Tauragės gyventojai  sunaudoja per dieną, mėnesį ir metus.