Lietuvos pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ organizavo mokiniams „Žaliojo
raštingumo“ paskaitą ,,Rūšiuokime teisingai”, kuri vyko vasario 1d., nuotoliniu būdu. Mokiniai praplėtė žinias apie teisingą pakuočių rūšiavimą, susipažino su pakuotėse esančiomis medžiagomis bei jų perdirbimo galimybėmis. Teisingai rūšiuoti yra labai svarbu, nes rūšiuodami pakuotę paverčiame ją žaliava: perdirbtos atliekos tampa medžiagomis naujoms pakuotėms. Taip taupome senkančius neatsinaujinančius išteklius. Kovojame prieš klimato kaitą: rūšiuojant mažinamas kenksmingų dujų, išsiskiriančių atliekoms yrant sąvartynuose, išsiskyrimas. Taupome energiją, nes perdirbdami atliekas sutaupome energijos, kuri būtų naudojama naujų pakuočių gamybai.
Biologijos mokytoja Aida Vaičiūnienė